ترفندهای مهم و ضروری آرایشی برای خانم های عینکی

تکنیک های آرایشی برای عینکی ها؛ با عینک زیباتر دیده شوید!

عینک و فریم های متنوع آن ، تاثیر زیادی روی چهره افراد می گذارند. برخی فریم های عینک باعث می شوند زیر چشم، هاله ی سیاهی ایجاد شود و چشمان فرد گود افتاده به نظر برسد. برخی فریم ها باعث بزرگ جلوه دادن چشم ها می شوند و فریم های گربه ای هم به چشمان شما مدل می دهند. حتما می دانید از طریق مدل های مختلف آرایش، می توانید از اثر بد عینک تان کم کنید یا حتی اثر خوب آن را بیشتر جلوه دهید. پس مهم است خانم های عینکی به نحوه آرایش خود دقت کنند. در ادامه ، ترفندهای آرایشی خوبی را برای خانم های عینکی آموزش خواهیم  می دهیم.

 

زیر چشم تان را با کرم پودر، روشن کنید

استفاده از بعضی فریم های عینک سبب می شود زیر چشم تان در نورهای خاص ، هاله ی سیاهی ایجاد شود. به همین خاطر ممکن است زیر چشم تان گود افتاده به نظر برسد. برای این منظور از کانتورینگ صورت استفاده کنید. با استفاده از کانتور کردن می‌توانید بخش هایی از صورت تان ( قسمت هایی که جذابیت بیشتری دارند) را برجسته تر و زیباتر نشان دهید؛ برای مثال چشم ها. برای زیباتر شدن خود بعد از زدن کرم پودر اصلی، یک کرم پودر روشن تر ( یا کانسیلر ) زیر چشمان و روی خط وسط بینی خود بزنید. سپس شروع به محو کردن این خطوط کنید. این تکنیک آرایشی سبب می شود چهره ی زیباتر و شاداب تری داشته باشید. همچنین، چشمانتان هم دیگر خسته به نظر نخواهید رسید. اگر با کانتور کردن، چهره ی رضایت بخشی پیدا کردید، برای بقیه بخش های صورت تان هم این کار را انجام دهید. برای برجسته کردن گونه ها، روی خط گونه، یک خط تیره بکشید و آن را محو کنید. برای کوچک کردن بینی، دو طرف بینی، دو خط تیره بکشید. کانتورینگ را برای دو طرف پیشانی هم انجام دهید. البته باید تمام خطوط کشیده شده را محو کنید تا آرایش طبیعی و جذابی داشته باشید.

 

 

به ابروهایتان حالت بدهید

یکی از کارهایی که خانم های عینکی باید انجام دهند، مدل دادن به ابروهاست. مدل دادن به ابرو تا اندازه زیادی به سایز عینک، شکل فریم عینک، نازکی و کلفتی آن و فاصله بین ابروها بستگی دارد. اگر دارای ابروهای باریکی هستید، یا فریم عینک تان نازک است، درون ابروهایتان را با یک رنگ طبیعی پر کنید و به جذابیت چشم های خود بیفزایید. حتما در صفحات اینستاگرام مد و فشن و مجلات دیده اید که ابروهای پُر، نوک تیز و خط دار مد هستند. اگر فریم عینک تان کلفت است، توصیه می کنیم دست از آرایش زیاد ابروهایتان بردارید. اگر رنگ موهایتان به طور طبیعی روشن است و ابروهایتان هم به طور طبیعی باریک هستند، درون ابروها را با رنگی تیره و غیرطبیعی پر نکنید؛ زیرا در این صورت ابروهایتان بسیار پر و تیره دیده می شوند و با رنگ موهایتان تناسب نخواهند داشت. اگر از عینکی با فریم کوچک و ظریف استفاده می کنید، ابروهای خود را با رنگی طبیعی متناسب با رنگ موهایتان آرایش کنید تا چشمان زیباتری داشته باشید و بیشتر جلب توجه کنند. با استفاده از مداد ابرو یا سایه ابرو و یک برس نازک، ابروهای خود را با خط های کوتاه و کج، پر کرده و دنباله ابروهایتان را به طور طبیعی پررنگ کنید.

 

از سایه چشم مناسب استفاده کنید

در بیشتر مجلات زیبایی گفته می شود، اگر فریم عینک تان کلفت است، از سایه های کم رنگ استفاده کنید و چشمان تان را طبیعی آرایش کنید. البته این همیشه هم درست نیست. اگر به تبلیغ های عینک ها توجه کنید، می بینید آرایش زیاد با فریم های ضخیم هم زیبا می شود. چشم های یک خانم عینکی با داشتن یک خط چشم گربه ای، مژه های بلند و سیا، یک سایه زیبا شگفت انگیز است و به زیبایی هرچه بیشتر او کمک می کند. اگر می خواهید از سایه چشم روشن و براق استفاده کنید، به سراغ رنگی متناسب با رنگ فریم عینک تان بروید؛ در غیر این صورت، آرایش زیبایی نخواهید داشت.

 

لب هایتان را خیلی آرایش نکنید

در حالت کلی، بهتر است یا چشمان تان را خیلی آرایش کنید، یا لب هایتان. اگر هم چشم و هم لب را بیش از اندازه آرایش کنید، جلوه ی خوبی نخواهید داشت. اگر فریم عینک تان جلب توجه می کند، یا به سایه های جیغ و پررنگ علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم به جای رژ لب، از برق لب بی رنگ یا کم رنگ استفاده کنید. در غیر این صورت، یک خط چشم نازک بکشید، به مژه هایتان ریمل بزنید و از یک رژ لب براق و خوش رنگ استفاده کنید.

 

به بهداشت شخصی خود توجه کنید

آرایش چشم، باعث جذابیت و زیباتر شدن تان می شود، اما با این کار، احتمال عفونت چشم نیز وجود دارد. برای جلوگیری از این مساله، همیشه قبل از خواب، آرایش تان را کامل پاک کنید. مراقب باشید ریمل، خط چشم و سایه، به خوبی از پلک بالا و پایین پاک شوند. لوازم آرایشی که برای چشمان تان استفاده می کنید را هر سه ماه یک بار تعویض کنید.

برای جلوگیری از عفونت چشم به نکات زیر توجه کنید:

– هیچ وقت لوازم آرایش تان را برای استفاده در اختیار کسی قرار ندهید.

– وقتی می خواهید در هنگام خرید، لوازم آرایش را تست کنید، از اسفنج آرایشی نو استفاده کنید.

– از فروشنده درخواست کنید درب لوازم آرایش را با الکل تمیز کند، بعد آن را روی پوست شما بزند.

– هیچ گاه به ریمل و خط چشم خود آب یا مایعات دیگر اضافه نکنید؛ مگر اینکه روی جعبه اجازه ی این کار به شما داده شده باشد.

– اگر رنگ یا بوی لوازم آرایش تان تغییر کرد، آن را دور بیندازید.

– اگر چشم تان دچار سوزش یا قرمزی شد، دست از آرایش کردن بکشید.

– بعد از درمان عفونت چشم، تمام لوازم آرایشی که قبلا برای چشمان تان استفاده می کردید را دور بیندازید.

 

از عینک متناسب با فرم صورت تان استفاده کنید

اگر فریم عینک تان ریفلکس (انعکاس) زیادی داشته باشد و چشمان تان دیده نشود، هیچ مدل آرایشی کارساز نخواهد بود. بهتر است از شیشه های ضد ریفلکس استفاده کنید تا چشمان تان، بیشتر از عینک جلب توجه کند و زیبایی آنها دیده شود. البته می توانید از پوشش های آنتی ریفلکس نیز استفاده کنید. این پوشش ها باعث می شوند عکس هایتان به دلیل انعکاس عینک، خراب نشود و زیبایی بیشتری داشته باشید. مساله ی مهم این است هیچ وقت به دنبال عینک ارزان نباشید. هرچند خرید وسایل ارزان قیمت لذت بخش تر است، اما اگر بخواهید هر روز و همه جا از عینک استفاده کنید، به سراغ عینکی بروید که زیبایی چهره شما را حفظ کند. اگر از لنزهای طبی استفاده می کنید، باز هم یک عینک جایگزین داشته باشید. با این کار می توانید هر زمان که می خواهید، چهره متفاوتی از خود نشان دهید. در بازار فریم ها و شیشه های عینک متنوعی وجود دارد. اگر انتخاب درستی داشته باشید، هم در مهمانی و هم در محل کار، زیبا دیده خواهید شد.